جدال در روز نخست

اولین روز سال نو چه فکرهایی میاد توی ذهنم.

اینکه یه عمر به اون چیزی که فکر می کنی درسته ، عمل کنی و حتی سعی کنی خانواده ات رو توی اون مسیر هدایت کنی و برای این کارها کلی تاوان بدی و ....

اما آخر سر ببینی خیلی ها بدون اینکه مقید به این چیزها باشن یا اصلا به این چیزها فکر کنن و یا اصلا فکر کنن ( یعنی چیزی توی زندگی براشون ارزش فکر کردن و جدی گرفتن رو هم نداره ) دارن زندگی می کنن ، خیلی هم توفیری با تو ندارن یا اصلا برای کسی مهم نیست این چیزها که حالا تو و خانواده ات چه و چه هستید و اونها چه و چه هستند.

تو بعد کلی جون کندن یه زندگی نیم بندی داری اونها هم دارن تازه بهتر از تو هم دارن
تو خودت رو می کشی تا بتونی یه کم از حقایق و آگاهی هایی که طی سالها به دست آوردی و راجع بهشون بحث کردی کتاب خوندی و ... منتقل کنی و اونها اصلا اینها رو وقت تلف کردن می دونن.
اونا میگن بابا توی این زندگی باید خوش بود و به خوشی فکر کرد و بس
هیچ چیز ارزش نداره بخوای رویش تامل کنی یا فکر کنی چه برسه بخوای بخاطرشون ناراحت شی یا از ثروتت یا جونت بگذاری.

اونا میگن باید آزاد بود آزاد از هر نوع عقیده و اعتقاد چون التزام به هر نوع عقیده باعث میشه خوشی هات کم بشن

شاید توی بحث با تو هم شرکت کنن اما فقط برای لذت بردنه یا اظهار فضل کردنه یا وقت تلف کردنه یا ...

اونا میگن ما چی از شما کم داریم. از ثروت و دارایی یا بچه های تحصیل کرده یا ...  که چیزی از شماها کم نداریم تازه از شماها هم بهتریم.
اونا میگن ما هزاران نوع خوشی رو درک کردیم که اعتقادات شماها  اجازه نمی ده حتی به اونها نزدیک بشید.
اونا میگن ببینید ماها اندازه شماها سن کردیم و هیچ بلای خاصی سرمون نیومده که سر شماها نیومده باشه پس فرقی بین ما و شما نیست
اونا میگن شماها به خاطر اعتقاداتتون باید هزارتا سختی و محدودیت و ... تحمل کنید اما ما اصلا از این مشکلات نداریم.
اونا میگن ماها هر وقت دلمون بخواد مثل شماها میشیم رنگ شماها میشیم اما به اونها پایبند نیستیم و استفاده مون رو که کردیم برمی گردیم. اما شماها نمی تونید مثل ماها بشید
اونا میگن تازه نگاه کن ببین بچه های ما نوه های ما و ... خیلی از روش ماها راضی ترند تا شماها که برای به قول خودتون هدایت بچه هاتون چقدر باید آسمون ریسمون ببافید تا اونها رو مثل خودتون بار بیارید.

و من در حالی که مستاصل شده ام از تو می پرسم
از تو که همیشه جواب من را با مهربانی داده ای.

و تو چنین می گویی:

انا لننصر رسلنا و الذین آمنوا فی الحیوه الدنیا و یوم یقوم الاشهاد                    غافر 51

در حقیقت ما فرستادگان خود و کسانی را که گرویده اند در زندگی دنیا و روزی که گواهان بر پای می ایستند قطعا یاری می کنیم.

/ 5 نظر / 7 بازدید
یک زن

گر چه تو لفافه نوشتید اما اون جه رو که تو ذهن داشتید رو خوب حس کردم. (حس مشترکی رو احساس کردم) سال نوتون مبارک .

یک زن

ممنون که اون پست طولانی رو خوندید . نتونستم این توضیح رو تو کامنتتون بنویسم و برای همین برگشتم که بگم اون پست پستی جنجالی برام بود که به واسطه اون بگو مگو هایی رو با دوستانم پیش اوردو باعث شد چند تا از دوستان وبلاگیم رو از دست بدم. بسیار بسیار هم کامنت های بی ادبانه و ناسزا گرفتم که مقداری ناراحتم کرد. بعد از اون بود که روند ارتباط با دوستان مجازی رو خیلی سفت و سخت گرفتم و خیلی ها رو از وبم ریختم بیرون .بهر حال ممنون که یه پست قدیمی رو خوندید.

دیبا

عجیب ابتلایی است این ارزش ها و انتخاب ها . فیلم جدایی نادر از سیمین را دیده اید؟ چه سخت امتحان می کند پایمردی بر سر ارزش ها را...

سعیده

سلام.ممنون که سرزدید. فکر کردن به باورها وعقاید بعضی از آدما خیلی دردناکه ولی دردناکترازاون اینه که ببینی حتی بچه هاتم بعضی وقتابافکرت وباورت همسو نیستن.اون موقع عمیقا اندوهگین میشی وخودتو زیرسوال میبری که کجای کارت غلط بوده توکه تمام زندگیتو برای خوب تربیت کردن اونا صرف کردی امیدوارم این اتفاق برای هیچ پدرومادری نیفته به هرحال شمارو درک می کنم.