سفر

با اين دفعه ميشه چهارمين بار که بيدار ميشم. اما اين دفعه بخاطر گريه بچه نيست بلکه بخاطر نمازه. ساعت دوی نيمه شب خوابيدم و الان ساعت پنج و نيمه. وقتی داشتم وضو ميگرفتم ياد دوران مجردی افتادم که چقدر ميخوابيدم تا چهار ساعت اول که اصلا هيچی نمی فهميدم ميشه گفت تقريبا از هوش ميرفتم و آخرين رکوردم ( که بين همه رفقا رتبه اول رو داشتم ) حدود ۱۴ ساعت خواب ممتد بود. يه جورايی اسير خواب بودم. اما حالا که ۸ سال از اون ايام می گذره ؛ اصلا قضيه عوض شده. يه نگاهی ميکنم توی آينه و خندم ميگيره وقتی ميام بيرون دخترم در حالی که چشماش نيمه بازه ميگه: بابا چرا می خندی؟ و من تا ميام يه جمله درست کنم که توضيحی برای يه بچه ۷ ساله داشته باشم دوباره خوابش برده و من دوباره ميخندم.
***********************************
الان سه روزی هست که همسرم رفته مسافرت و من و بچه ها توی خونه تنهاييم. قبل از اينکه بره فکر ميکردم نبايد خيلی سخت باشه اما حالا واقعا می بينم سخته. بهونه گيری بچه ها و امور منزل يه طرف و دلتنگی يه طرف.
ميگن بعضی چيزها هست که تا از دست نديش قدرش رو نمی دونی مثل سلامتی و امنيت و ... و من اضافه ميکنم يک همسر خوب.
***********************************
با خوشحالی میپرسم خب خوش گذشت و بعد اشاره ميکنم که فيلمی که گرفتی رو بگذار ببينيم. حرم حضرت زينب و .... ديدنی بود. اما يه چيزی بود که واقعا ناراحتم کرد و خيلی حالم رو گرفت. ميدونی چی؟
قبر سوت و کور دکتر شريعتی. مردی که انديشه هاش چه زندگی هايی رو که تغيير نداد و چه اثر عميقی بر روی جوونای اين مملکت نگذاشت. چقدر اين انقلاب به دکتر شريعتی مديونه خدا ميدونه! چقدر شخصيتهای بزرگ اسلام ( علی ؛ فاطمه ؛ ابوذر و .... ) بودند که اصلا جوونا چيزی راجع به اونها نمی دونستن و اين دکتر بود که اونها رو دوباره معرفی کرد و غبار خرافات و جهالت رو از چهره اونها پاک کرد و .....
اما حالا .... ولش کن اونقدر دلم پره که اگه بخوام بنويسم يه طومار ميشه. روی قبرش نوشته بود:

خدايا تو به من چگونه زندگی کردن را بياموز ؛ من خود چگونه مردن را ميدانم.

/ 3 نظر / 4 بازدید
april

چگونه مردن...کاش حداقل اونو می دونستم!!!

نرگس مست

سلام...چه مرد منصفی...عيد خود و خانواده مبارک...شاد و در پناه حق

maryam

از اين که به من سر زدين ممنون . درسته عمر عشق کوتاه ولی آدم ميتونه تا ابد عاشق بمونه و اين مهمه